יוכבד ליפשיץ פגשה את סינוואר בשבי: "איך אתה לא מתבייש?"

יוכבד ליפשיץ פגשה את סינוואר בשבי: "איך אתה לא מתבייש?"
החטופה שהייתה בין הראשונים ששוחחרו סיפרה שראתה את מנהיג חמאס במנהרה בה הוחזקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יחיא סינוואר ויוכבד ליפשיץ
צילום: עבד ראחים חטיב, פלאש 90

יוכבד ליפשיץ, שנחטפה לעזה והייתה בין הראשונים ששוחררו, אמרה אתמול (שלישי) בהפגנה להשבת החטופים שנותרו בשבי, שנערכה בקריה בתל אביב, כי פגשה את מנהיג ארגון הטרור חמאס יחיא סינאוור: "הוא היה אצלנו שלושה או ארבעה ימים אחרי שהגענו. שאלתי אותו איך הוא לא מתבייש, לעשות דבר כזה לאנשים שכל השנים תמכו בשלום? הוא לא ענה". יוכבד הוסיפה כי היא מצטרפת למאבק להשבת החטופים ומתכוונת להשתתף בהפגנות - עד שבעלה עודד ליפשיץ ושאר החטופים ישובו.

195 אזרחים וחיילים: רשימת החטופים המלאה
הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
 
הרשימה המלאה של המשוחררים בפעימה השלישית

ליפשיץ, תושבת קיבוץ ניר עוז בת 85, שוחחרה ב-23 באוקטובר יחד עם נורית קופר בת ה-79, גם היא תושבת הקיבוץ. יום לאחר שחזרה לארץ היא שחזרה את שעברה בשבי: "הם השכיבו אותי באופנוע על הצד, הם פוצצו את הגדר שבנו, גדר אלקטרונית מיוחדת בשתיים וחצי מיליארד דולר".

ליפשיץ המשיכה בכאב ואמרה כי "לא היה הבדל, הם חטפו קשישים וצעירים. אחר כך הם העבירו אותנו. הם לא שברו לי את הצלעות, אבל הכאיבו וזה הקשה לי על הנשימה". ליפשיץ ציינה כי "חילקו אותנו לקבוצות לפי קיבוצים ותושבים, והובילו אותנו במנהרות קילומטרים, הם לקחו ממני את השעון והתכשיטים תוך כדי הנסיעה". ליפשיץ האשימה ואמרה כי "היינו השעיר לעזאזל, שרפו לנו את השדות באש וצה"ל לא התייחס לזה ברצינות".

הודעתה לתקשורת עוררה ביקורת מגורמים שעוסקים בהסברה הישראלית: "העובדה שאפשרו ליוכבד ליפשיץ לשאת הצהרה בשידור חי הייתה טעות. לא בטוח שהיה מישהו שערך דיון מקדים בנושא ושאל את עצמו את כל השאלות. מדובר בפיגוע הסברתי".

הפופולריים