13 הישראלים ששוחררו היום (שישי) משבי חמאס היו אמורים לעבור ישירות לישראל אך קליטתם שונתה למעבר רפיח לבקשת מצרים. כך מסרו מקורות מדיניים לכאן חדשות. המקורות הוסיפו כי מצרים ביקשה לסייע בתהליך השחרור ושלישראל "היה חשוב לתת את הכבוד הראוי למצרים. הם שחקן חשוב בעבר, עכשיו וגם בעתיד".
> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים
מאחורי הקלעים: ישראל הסכימה שמצרים תקלוט את החטופים ותסייע בתהליך השחרור. גורם ישראלי אמר: "חשוב לנו לתת את הכבוד הראוי למצרים" | @SuleimanMas1 עם הפרטים#חדשותשישי pic.twitter.com/Cg96EoKNCe
— כאן חדשות (@kann_news) November 24, 2023
49 יום אחרי שנחטפו, 13 נשים וילדים שוחררו היום משבי חמאס. במסגרת העסקה, ישוחררו בסך הכול 50 חטופים ישראלים, בתמורה לשחרור כ-150 מחבלות ביטחוניות ואסירים ביטחוניים צעירים מהכלא הישראלי. תחילה, הועברו המשוחררים הישראלים לידי הצלב האדום, שהעביר אותם דרך מעבר רפיח לידי מצרים. רק לאחר מכן הם הועברו לידי ישראל.