שבע שנות מאסר למורה שאנס את תלמידתו בת ה-12

שבע שנות מאסר למורה שאנס את תלמידתו בת ה-12
בית המשפט המחוזי בת"א גזר הבוקר 7 שנות מאסר על המורה יותם אוקון שהורשע באונס תלמידתו ובביצוע מעשים מגונים בקטינות נוספות. אוקון הודה בכל האישומים נגדו במסגרת עסקת טיעון. אמה של הנפגעת: "בתי גברה על מי שניצל את מעמדו ופגע בילדה תמימה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יותם אוקון, שמואשם באונס תלמידתו
צילום: -

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (חמישי) שבע שנות מאסר על המורה יותם אוקון שהורשע באונס תלמידתו בת ה-12 ובביצוע מעשים מגונים בקטינות נוספות. אוקון הורשע לאחר שהודה בכל האישומים נגדו במסגרת הסדר טיעון שהתקבל בהסכמתה של הנאנסת. 

עו"ד תמי קלנברג-לוי, המייצגת את הקטינה, אמרה כי מרשתה "בחרה באומץ רב לספר על הפגיעה ואף להתלונן במשטרה. בית המשפט ראה בחומרה את ניצול המעמד של מורה כלפי תלמידתו, דבר שהביא לענישה מחמירה יותר. אנחנו מקווים שהחלטה זו תהווה תמרור עצור לכל בעל סמכות במערכת החינוך ובכלל שלא לנצל מעמדו לפגיעה בילדים, ומי שיעשה זאת ייאסר לשנים רבות".

אמה של הנפגעת התייחסה לגזר הדין ואמרה: "אני שמחה שבית המשפט שם סוף לפעילות של עבריין שפגעה בבתי והייתה עלולה לפגוע בילדים נוספים. זו הייתה חוויה מעצימה עבור הנפגעת, שהרגישה שהצליחה להביא את הפוגע לדין ולשנות את מאזן הכוחות".

לדברי האם, בתה "גברה על מי שהוליך אותה שולל מתוקף תפקידו כמורה ומחנך הכיתה וניצל את מעמדו ואת היותה ילדה תמימה בכיתה ו'". האם הוסיפה כי היא קוראת לנפגעים ונפגעות להתלונן. "המערכת פעלה במקרה שלנו לעילא. המשטרה הגיבה במהירות, הפרקליטות עשתה עבודה מצוינת ואף קיבלנו מהמדינה ליווי משפטי מקצועי ורגיש, ועל כך אני מודה. הניסיון שלנו מוביל אותי להמליץ לכל מי שמרגיש שפגעו או פוגעים בו להתלונן. זה המסר הראשון והחשוב מכול".

הפופולריים