תיק ביטן: משפחת ג'רושי מעורבת בפרשה, בכיר בעיריית ת"א עוכב

תיק ביטן: משפחת ג'רושי מעורבת בפרשה, בכיר בעיריית ת"א ע
חוסאם ג'רושי מרמלה נעצר בפרשת השחיתות בעיריית ראשל"צ, בחשד שסייע לכסות חובות ליו"ר הקואליציה בעבור הטיית מכרז. עוד עוכבו: קבלן ובעל צ'יינג'
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חוסאם ג'רושי בבית המשפט
צילום:

משפחת ג'רושי מרמלה היא ארגון הפשיעה המעורב בפרשת השחיתות בראשון לציון שבה נחשד יו"ר הקואליציה דוד ביטן, כך הותר הבוקר (שני) לפרסם. במסגרת הפרשה נעצר חוסאם ג'רושי, החשוד בסיוע לכסות חובות לביטן בתמורה להטיית מכרז. במקביל, עוכבו הבוקר לחקירה ארבעה בני אדם נוספים בפרשה, בהם בעל תפקיד בכיר בעיריית תל אביב.

בין המעוכבים לחקירה, קבלן מוכר מראשון לציון ששמו נקשר בעבר לפרשת החובות של ביטן, החשוד בקבלת שוחד מארגוני פשע. גורם אחר שנחקר הוא עבריין מוכר בעל עסק להמרת מטבע (צ'יינג'), החשוד אף הוא במעורבות בפרשת החובות של ביטן בשוק האפור.

בצהריים הותר לפרסום שמו של עצור נוסף בפרשה - איש העסקים ופעיל הליכוד שפי ששון, החשוד גם הוא במתן שוחד. מעצרו של ששון, הנחשב מקורב מאוד לביטן, הוארך אתמול בחמישה ימים. הוא נחשב לדמות בולטת מאוד במפלגת השלטון ואף מארח את בכירי הליכוד בביתו באירועים שונים. בעבר נטען לגבי ביטן כי הוא היה מצוי בניגוד עניינים כשאישר לששון להקים תחנת דלק בראשון לציון, אך לא פסל את עצמו מניהול הוועדה לתכנון ובנייה.

בא כוחו של ביטן, עו"ד אפרים דמרי, דחה הבוקר את הטענות כלפי מרשו בראיון לקלמן-ליברמן בכאן רשת ב'. עם זאת הוא הוסיף כי יו"ר הקואילציה ייחקר פעם נוספת ביום רביעי הקרוב.

במסגרת הפרשה נחקר אתמול  ח"כ ביטן במשך כ-13 שעות. החשד המרכזי הוא שביטן ובכירים בעיריית ראשון לציון היטו באמצעות החברה הכלכלית מכרזים לטובת בעלי עניין תמורת טובות הנאה. אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי במרכז חקירתו של ביטן עמד קידום הבנייה ב"מתחם האלף" שבמערב ראשון לציון, שם הוא חשוד בקבלת שוחד המוגדר ברף גבוה. בנוסף, קיימת אפשרות שהחקירה נוגעת גם לשלושה פרויקטים נוספים בעיר.

אתמול הוארך מעצרם של עשרה חשודים בפרשה, כולל ראש עיריית ראשון לציון דב צור. צור נשאל בחקירתו, בין היתר, על עסקה למכירת נכס עירוני ליזם המקורב אליו, ארז מוסצ'ו. במהלך היום צפויים להיערך בבית המשפט המחוזי בלוד דיונים בערעורים של חלק מהחשודים על ההחלטה לפרסם את שמם ולהאריך את מעצרם.

בידי המשטרה תכתובות פנימיות של גורמי מקצוע בעירייה שבהן התריעו בפני ביטן על עסקה בעייתית שהעירייה קשרה עם יזם פרטי, ארז מוסצ'ו, המקורב לראש העיר דב צור. בתכתובות נזף ביטן בגורם המקצועי שמתח ביקורת על העסקה.

עוד עולה מהתכתובות שראש העיר צור עסק בעניינו של היזם מאחורי הקלעים אף שהצהיר כי יימנע מכך. צור אמר בתגובה כי קיבל חוות דעת משפטית שאפשרה לו לעסוק בנושא ואילו מוסצ'ו אמר כי מדובר בטענות ממוחזרות שנבדקו והופרכו. ביום שלישי נחשף ב"חדשות הערב" בכאן כי הבדיקה המשטרתית נגד ביטן, ובכירים בעיריית ראשון לציון, נמצאת בשלב מתקדם.

הפופולריים