עדויות חדשות: ביטן, ראש העיר ועסקת הנדל"ן

עדויות חדשות: ביטן, ראש העיר ועסקת הנדל"ן
מהתכתבויות פנימיות עולה כי יו"ר הקואליציה ולשעבר סגן ראש עיריית ראשל"צ, דוד ביטן, פעל לטובת העסקה עם יזם פרטי, למרות אזהרות של גורמי מקצוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

הבדיקה המשטרתית נגד יו"ר הקואליציה, דוד ביטן, ובכירים בעיריית ראשון לציון, נמצאת בשלב מתקדם. כך נחשף הערב (שלישי) ב"חדשות הערב" בכאן 11. גם ראש העיר, דב צור, צפוי להיחקר.

התכתבויות פניומיות מראות כי ביטן וצור פעלו לאשר עסקה בעייתית עם היזם ארז מוסצ'ו, על אף התנגדותם של גורמי מקצוע, שהתריעו על מחיר נמוך מדי. עוד נחשף כי למרות שצור הדיר עצמו מעיסוק בנושא בשל קשרי חברות עם מוסצ'ו, הוא היה מעורב מאחורי הקלעים.

באחת מההתכתבויות נוזף ביטן בגורם המקצועי, בכיר בעירייה, שהתנגד למכירת השטח. ביטן כתב לו כי התנהגותו מבישה וכי נראה לו שזה עניין אישי. הגורם ענה: "אין פה עניין אישי, אלא מקצועי גרידא. למכור בפחות ממיליון שקל בדונם ליד האגם זה מגוחך"

מוסצ'ו מסר בתגובה: "אין קשר ביני ובין ראש העיר מזה כשלוש שנים, ובטח ובטח לפני התקופה המדוברת. מעבר לכך, מדובר בטענות ממוחזרות חסרות שחר .חברתנו פועלת על פי חוק ועל פי כל דין".

מעיריית ראשון לציון נמסר: "בשנת 2014, עם קבלת חוות הדעת של השמאי, ביקש ראש העירייה לברר את הסוגיה והעביר את הטיפול בה לסגנו, דוד ביטן, תוך הנחייה חד משמעית - לגבות מהיזם את הערך המלא של הקרקע. בסופו של התהליך, היזם שילם מחיר מלא המשקף את ערכה האמיתי של הקרקע. מעורבותו של ראש העירייה הסתכמה בעריכת הבירור והעברת ההנחיה לפתוח את ההסכם עם היזם ולחייב אותו בתוספת המחיר, וזאת למרות שלפי חוות דעת משפטית הוא אינו מנוע מלעסוק בענייניו של היזם".

הפופולריים