המשטרה פתחה בבדיקה בעקבות הפצת תמונת הנשיא ריבלין חובש כאפייה

המשטרה פתחה בבדיקה בעקבות הפצת תמונת הנשיא ריבלין חובש
בעקבות ההחלטה לדחות את בקשת החנינה של אלאור אזריה פרסמו גולשים תגובות נאצה בעמוד הפייסבוק של נשיא המדינה, בהן גם תמונתו חובש כאפייה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

המשטרה פתחה היום (שני) בבדיקה בעקבות הפצת תמונתו של נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ברשתות החברתיות כשהוא חובש כאפייה. את התמונה, שהופצה כבר בעבר, פרסמו גולשים בעמוד הפייסבוק של הנשיא לאחר ההחלטה לדחות את בקשת החנינה של אלאור אזריה.

אותה תמונה הופצה לפני שנתיים בעקבות דברים שאמר הנשיא לאחר הפיגוע בדומא, גם אז המשטרה פתחה בבדיקה.

תמונה שהועלתה לעמוד הפייסבוק של הנשיא ריבליןתמונה נוספת שהועלתה לעמוד הפייסבוק של הנשיא ריבלין

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, קרא הבוקר בעמוד הפייסבוק שלו לראש הממשלה לצאת להגנתו של הנשיא ולנזוף בשרים שתקפו אותו: "התמונה של הנשיא ריבלין עם כאפייה לא נעשתה בידי מי שאינו זוכר את התמונה של רבין עם כאפייה, אלא דווקא בידי מי שזוכר. זוהי התרת דם. כל המרכיבים שם: גורמי שלטון ששותפים להסתה הפרועה ונותנים לה לגיטמציה, כן מירי רגב, הכוונה אליך, רחוב שאיבד שליטה, אובדן מוחלט של הממלכתיות. שתיקת ראש הממשלה היא תמוהה במקרה הטוב, ומסוכנת במקרה הרע. עליו לצאת בהבעת תמיכה נחרצת בנשיא מדינת ישראל ולנזוף בחומרה בשרים שתקפו אותו".

שר התחבורה ישראל כ״ץ אמר כי הוא "מאמין שהיה צריך לאפשר לאלאור אזריה לשוב לביתו ולהעניק לו חנינה. נשיא המדינה חשב והחליט אחרת מתוקף סמכותו ושיקול הדעת. בדמוקרטיה מותר לחלוק ולמתוח ביקורת, אבל כל ההתקפות האישיות וההסתה החמורה נגד נשיא המדינה הן חרפה וחציית קו אדום. יש להפסיק אותן מיד״.

הפופולריים