רופא בריטי שעבד בשיפא חשף: "אוימתי בירי אם אעבור באזורים מסוימים בביה"ח"

רופא משיפא חשף: "אוימתי בירי אם אעבור בחלקים בביה"ח"
ערוץ חדשות צרפתי חשף שיחה עם רופא בריטי שעבד בבית החולים העזתי בשנת 2021
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית החולים שיפא ברצועת עזה
צילום: רויטרס

רשת france24 הצרפתית, פרסמה היום (שבת) שיחה עם רופא בריטי שעבד בבית החולים שיפא בעזה, במשך שלושה חודשים בשנת 2021. בשיחה סיפר הרופא כי קיבל הוראות שלא להיכנס או להתקרב לאזורים מסוימים בבית החולים, "אחרת אהיה בסכנה או שירו בי", כך סיפר.

כמו כן, הוא ציין כי הייתה תנועה מרובה של גורמים לא רפואיים בבית החולים, בין היתר גם במרתפים, והתחושה שקיבל הייתה שיש קשר לארגון חמאס וכי אכן מדובר באזהרה אמיתית. "אני לא יכול להמחיש לכם את תחושת הפרנויה שהייתה שם", הוא סיפר. 

במקביל, הניו יורק טיימס פרסם מידע נוסף אודות ביקור כתביהם בעזה בליווי חיילי צה"ל, לפיו במהלך שהותם בשיפא, חיילי צה"ל הציגו טענות שיש בידיהם עדויות לחלק לפחות ממתחם המנהרות תחת בית החולים. הסרטון שהוצג לכתבי הניו יורק טיימס, ואף נבדק על ידם, מציג מנהרה באורך של כ-15 מטרים, ברוחב המתאים למעבר אנושי, מה שמעיד על כך שנוצרה בידי אדם. בקצה המנהרה תועדה דלת ברזל שנועדה לעמוד בפני חומרי נפץ, ובה חלון קטן שעל פי הגורם הצבאי מאפשרת ירי מצידה השני של הדלת.

השבוע כוחות צה"ל פתחו במבצע בבית החולים שיפא בעזה, שמתחתיו הוקמה מפקדה של חמאס. עד כה נמצאו בסריקות אמצעי לחימה שמעידים על פעילות טרור, אך בצה"ל מעריך שכ-200 מחבלי נוח'בה הגיעו לאחר אירועי 7 באוקטובר למקום כדי למצוא בו מסתור, ולשם גם לקחו חטופים ישראלים מיישובי העוטף.

ביום שני דובר צה"ל חשף כי חטופים ישראלים שהו בבית החולים רנתיסי ברצועה. הוצגו ראיות לכך שחטופים נקשרו לכיסאות במבנה ונמצאו חיתולים ומוצצים שככל הנראה נועדו לתינוקות שנחטפו. 

הפופולריים