חשד: ילד פלסטיני ואביו נפצעו קשה מירי צה"ל לעבר מחבלים בנווה צוף

חשד: אב ובן פלסטינים נפצעו מירי צה"ל שכוון אל מחבלים
כוח צבאי, שאבטח בעמדה צבאית, השיב אש לעבר מחבלים שירו במשך דקות על היישוב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ירי סמוך לנווה צוף 01.06.23
צילום: שגב סגל, TPS

פיגוע ירי בבנימין: שני מחבלים ירו הערב (חמישי) במשך דקות לעבר היישוב נווה צוף שבבנימין. כוח צה"ל, שאבטח בעמדה צבאית סמוך ליישוב, הגיב בירי של מספר כדורים. כוחות צה"ל פתחו בחיפושים אחר המחבלים. אחרי הירי, שני פצועים פלסטינים, ילד כבן 3 ואביו, הגיעו לקבל טיפול רפואי בכניסה ליישוב. הילד פונה במסוק צבאי לבית החולים תל השומר. לפי תחקור ראשוני של צה"ל, מסתמן ששני הפלסטינים נפגעו מהירי של הכוח. "צה"ל מצר על פגיעה בבלתי מעורבים ופועל למניעת אירועים מסוג זה, והאירוע מתוחקר", נמסר מדובר צה"ל.

כוחות צה"ל, יחד עם מתנדבים מכוחות ההצלה מהיישובים ונציגי אגף הבטחון של מועצת בנימין, סייעו בפינוי המוסק של הילד. כלי תקשורת פלסטיניים פרסמו תיעוד לכאורה מהאירוע וטענו כי "תינוק פלסטיני נפצע מירי כוחות הכיבוש בזמן שרדפו אחרי מבצעי הירי". לפי הדיווחים הפלסטיניים, כוחות צה"ל סגרו את הכניסה לכפר נבי סאלח בעקבות האירוע.

אמבולנס בזירה. צילום: שגב סגל, TPS

רבש"ץ הישוב נווה צוף, שמעון רביבו, התייחס לירי על עמדת צה"ל ביישוב ואמר: "לצערנו אנו ממשיכים לחוות הסלמה אשר באה לידי ביטוי באירועי פח"ע שונים. אנו מצפים ממשרד הביטחון שכמו שאנו לא מפקירים את תושבי האזור, כך לא יפקירו אותנו. נמאס לנו להיות 'רכיב ביטחוני' ותו לו. אסור שהרשב"צים ימשיכו להיות שק החבטות של ישראל".

חובש בכיר במד"א גדי אמיתון סיפר: "תושבים ביישוב שמעו את קולות הירי ודיווחו על האירוע ואני הוזנקתי למקום על ידי מוקד מד"א. הגענו לכיכר הכניסה המזרחית של הישוב וראינו את הגבר והתינוק שוכבים על המדרכה כשהם סובלים מפצעי ירי בגופם. מיד התחלנו בטיפול רפואי שכלל עצירות דימומים וחבישות. הגבר פונה על ידי אמבולנס של הסהר האדום לשטחי הרשות. ואנחנו ביצענו פעולות החייאה בתינוק שהיה מחוסר הכרה. יחד עם כוח רפואה צבאי שהגיע למקום נלחמנו על חייו עד שליבו חזר לפעום. תיאמנו נקודת חבירה עם מסוק שנחת בסמוך והוא מפנה את התינוק לבית החולים כשמצבו קשה ולא יציב".

בהכנת הידיעה השתתף גל אהרונוביץ'

הפופולריים