תאגיד השידור הישראלי נולד ב-2015 (כתוצאה מחקיקה ב-2014), אך נבנה בכדי להיות אפקטיבי ורלוונטי גם בשנת 2025 והרבה מעבר לכך. מתוקף היותו השידור הציבורי של ישראל, על כל המשתמע מכך, גיבש לעצמו התאגיד שורה של עקרונות מנחים.

דיגיטל תחילה - הזמנים משתנים וכך גם הרגלי הצפייה של הצופים, ואולי נכון יותר לומר גולשים. תוכן נצרך כיום בעיקר בדיגיטל, פעמים רבות דרך מכשירי הסמארטפון שיש לכולנו בכיס. כגוף התוכן הגדול במדינה, התאגיד משתמש בפלטפורמות הדיגיטל שלו כזרוע המרכזית להפצת התוכן – מדובר על האתר, האפליקציה של כאן והיישומון שלנו לטלוויזיות החכמות - כאן BOX. בזמן שהערוצים המסחריים מתחרים על כל צופה במסך הלינארי, אנו מאמינים שאחד מיעדינו כגוף שידור ציבורי, הוא לדאוג שתכני התאגיד יהיו נגישים לציבור בכל זמן ובכל מקום בו הוא נמצא.

יצירה מקורית ישראלית – כאן מעודדים ומשקיעים מיליונים בתוכן ישראלי, יצירתי, חדשני ומקורי. מיצבנו את עצמנו בשנים האחרונות כיצרני התוכן המובילים בישראל אבל זו רק ההתחלה – כאן לוקחים את הפעילות צעד אחד קדימה ומחזירים לציבור על ידי קידום יוצרים צעירים באמצעות אנשי המקצוע הטובים ביותר שיש כאן. כגוף ציבורי אנחנו קודם כל כאן בשביל הציבור ורוצים לא רק לשדר תוכן מעולה, אלא גם ללוות ולסייע ליוצרים צעירים בתחילת דרכם.

נוכחות דיגיטלית – הנוכחות של התאגיד בדיגיטל לא מסתכמת בהעלאה של תכנים לאתר האינטרנט או לפלטפורמות הדיגיטליות השונות. התאגיד מבקש ליצור מעטפת דיגיטלית מקיפה לכל תכני התאגיד ופעילותו – אירועי מדיה בינלאומיים, תוכן טלוויזיה, רדיו והסכתים. בכאן אנחנו מאמינים גם במענה מהיר לציבור דרך הרשתות החברתיות, המותאם לציפייה של גולשים כיום. למעטפת זו משמעויות פרקטיות רבות על ההצטיידות, המבנה הארגוני, כוח-האדם והתוכן עצמו.

הנגשה – תאגיד השידור הישראלי שם לעצמו למטרה לאפשר לכלל האוכלוסייה נגישות לתכניו, גם לבעלי מוגבלויות. בהתאם למנדט שניתן לנו מהציבור – התאגיד שם דגש על הנגשה לכ-ו-ל-ם הן בשוטף והן באירועי מדיה גדולים. כאן כל הציבור יכול וצריך ליהנות מהשידורים ומהתכנים השונים. הנגשת אירוויזיון 2019 בתל אביב בידי כאן זיכתה אותנו בפרסים וייסדה רף חדש, עבורנו ועבור גופי שידור נוספים בארץ ובעולם.

מגוון וסובלנות - תאגיד השידור הישראלי מספק תוכן הפונה למגוון האוכלוסיות והזרמים בחברה הישראלית, ובכלל זה שידורים בשפה העברית, שידורים בשפה הערבית לאוכלוסייה הערבית בישראל, שידורים בשפות נוספות הרווחות בחברה הישראלית ותוכן מגוון הפונה לילדים ולנוער. כאן סובלניים ופתוחים לשלל דעות, כאן כל דעה היא לגיטימית ואפשר להתדיין ולהתווכח עליה במרחב הציבורי וברשתות החברתיות.

רדיו במציאות דיגיטלית חדשה – שידורי רדיו בתדרי FM חשובים ביותר, אך כבר מזמן לא בלעדיים – האזנה נדחית למשדרי רדיו והאזנה להסכתים נמצאות בעלייה כל העת. התכנים הרדיופוניים של כאן צריכים להיות זמינים בצורה נוחה בכל עת, ובמגוון פלטפורמות בהן המאזינים צורכים את התוכן – יישומוני הסכתים, פלטפורמות האזנה דיגיטליות דוגמת ספוטיפיי ועוד.

משרתים רק את האמת - תאגיד השידור הישראלי מספק תוכן חדשותי ותוכן בענייני היום, באופן מקצועי, הגון, אחראי, עצמאי, ביקורתי, נטול פניות ואמין, בשקיפות ותוך הפעלת שיקול דעת עיתונאי ונאמנות לאמת העובדתית ולחובת הדיווח לציבור. תפקיד העיתונאי עובר שינויים כל העת, ניתן וצריך "לתקן את העולם" באמצעות עיתונות. זהו האתוס המכונן, זו היומרה. מותר לטעות ויש לקחת סיכונים בפיתוח מוצרים חדשים.